NEDEN ŞİRKET SATIN ALMALIYIM?

Genel Üst Yönetim

Şirket kurmaya hazır olan ve şirket kayıt işlemleriyle zaman kaybetmek istemeyen girişimciler, geçmişi temiz itibarlı hazır bir şirketi satın almayı tercih eder.

Bir firmanın var olması için ekonomik bir faaliyete sahip olması gerekir.

Bu nedenle yıllarca faal olmayan şirket, şirket özelliğini yitirir.

Hazır şirketler, genellikle, işlerini başlatmak için acele eden ve pazardaki güçlü bir firmaya ihtiyaç duyan yatırımcılar tarafından tercih edilir.

Son yıllarda, pek çok iş yapmak isteyen insanlar önceden kayıtlı bir firma için hisse devir prosedürüne girmek zorunda olacakları anlamına gelen hazır bir şirketi satın almayı da tercih eder.

Bu prosedür daha kolaydır ve yeni bir şirketin kuruluşundan daha az sürer.

Hazır şirketi satın almadan önce, satın alınacak şirketin geçmişine, borçlarına ve geçmiş dönemlere ait yasal yükümlülüklerine yönelik detaylı bir araştırma yapılması gerekir.

Hazır şirket satın almanın ana avantajı, önemli bir sözleşmeyi imzalamak veya acil bir anlaşmayı kapatmak için kullanılabilmesidir.

Hazır şirketin adını arzu ederseniz değiştirebilirsiniz.

Hazır şirketler, kayıtlı bir adres ve vergi numarasına sahip oldukları için satın alımın ilk gününden itibaren ticari faaliyetler yürütebilir.

Bu avantaj, yatırımcıların vergi makamlarında çok fazla vakit harcamalarının da önüne geçilmesini sağlar.

Aynı zamanda hazır şirket, yabancı bir şirketin köklü geçmişine dâhil olmak isteyen ve böylece iş ortakları ve müşteri ile olan ilişkilerini geliştirmeyi ve diğer müşteri veya potansiyel ortakları çekmeyi amaçlayan kişiler için de uygundur.

Hazır şirketi satın alma prosedürünün herhangi bir noktasında yardıma ihtiyacınız olursa veya Türkiye’de bir şirket kurmak istiyorsanız, size daha fazla bilgi sunabilecek ve sürecin daha kolay geçmesini sağlayacaktır ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BAE (Dubai), Gürcistan, Çin, Rusya gibi diğer ülkelerde hazır şirket açma veya satın alma ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#enginşahin #nedenşirketsatınalmalıyım #şirketsatınalmakistiyorum #satılıkşirket #şirket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir