Risk ve güvencesi;

Üst Yönetim

Organizasyonların karşılaştığı her türlü zorluk ve fırsat, bir değişimdir.  

Bu değişim, riskleri de beraberinde getiriyor.

Bazı riskleri görebilirsiniz, bazı riskleri tahmin edebilirsiniz, bazı riskler için planlama yapabilirsiniz; bazı riskler için bunların hiç birini yapamayabilirsiniz.

Unutmayın.

Organizasyonlar, riskleri yönetmek amacıyla değil; değer yaratmak için kurulurlar.

Bu amaca, risk almayı gerektiren bir dizi stratejik kararın alınması ile ulaşılabilir ve bu amaç doğrultusunda alınacak isabetli, planlı riskler işletme performansını tetikler, etkileyebilir.

Riskleri iyi belirleyen, yöneten ve cevap veren organizasyonlar büyümeye odaklanmışlardır ve başarılı olmayı sürdüreceklerdir.

Risk çerçevesindeki sorunlar üzerine sahip olduğumuz anlayış, daha iyi sorular sormanız için size ilham vermesi gereklidir.  

Kazandığınız deneyimler sayesinde, iş performansını geliştirecek ve hızlandıracak yenilikçi cevaplar yaratabilirsiniz.

Riskleri yönetmek şeklinde yapılacak bir dönüşüm, ilgili organizasyonun risk üzerine var olan düşünme, belirleme, yönetme ve cevap verme sistemini sorgulamasını gerektiriyor.

Organizasyonların yönetilebilen risklerin ötesine geçmesi (finansal, operasyonel, mevzuat gibi), risklerini ve hedeflerini daha iyi sıralaması, organizasyon çapında risklerini önceliklendirmesi ve koordinasyonunu geliştirmesi ve farklı türdeki risklere daha iyi cevap verebilmek için teknolojisini daha etkin bir şekilde geliştirmesi gerekiyor.

Takım arkadaşlarınız ile birlikte, strateji aşamasından uygulama aşamasına kadar her noktada daha iyi ve kalıcı sonuçlar almanıza birbirinize destek olabilirsiniz.

Risk Güvencesi;

Risk Güvence müşterilerinize, piyasaya, kamuya, ana paydaşlarına karşı, ya da mevzuatın gereksinimlerine göre güvence ortamı sağlamanız yolunda yararlanabileceğiniz ve bu kontrol ortamını sağlamaya yönelik güvence verdiğiniz tüm riskleri kapsamalıdır.

Şu konularda takım olarak birbirinize destek olabilirsiniz:

  • Denetim uzmanları ile birlikte çalışarak, finansal raporlama sürecinde ve finansal raporlama üzerinde iç kontrol konularında güvenli ortamı sağlamak,
  • İç kontrol konularında ilgili kişilere ve müşterilere güvence sağlayarak organizasyonun büyümesine destek olmak,
  • İş gereksinimleri ile ilgili risk ve kontrollerin değerlendirilmesiyle birlikte (yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, yeni teknolojilerin uygulanması ve kontrol sorunlarının çözülmesi gibi) organizasyonu geliştirmek,
  • Risk ve kontrol konularında odaklanarak endüstri/sektör anlayışı ve fikir liderliği sunmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir