Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar

Yurt dışı krediler

Türkiye’de yaşayan vatandaşlara kredi veren yabancı bankalar ile Türkiye’de BDDK izni ile faaliyet gösteren yabancı bankalardan kredi kullanımı, çeşitli prosedürler ile sağlanmaktadır. Yurt dışı bankalarından kredi çekmek için genellikle danışmanlık firmaları ile çalışma yapılır.

KKB puanlama sistemi denilen Findeks notu, sadece Türkiye’de geçerli olduğu için yurt dışı bankalarından nispeten daha rahat kredi çekilebilir.

Ya da yabancı ülkede ikamet eden Türk vatandaşları, kredi notları hesaplanmadığı için Türk bankalarından kolay şekilde kredi almaktadırlar.

 Kredi Veren Yabancı Kuruluşlar; 

Bireysel kredi veren özel şirketler, BDDK izni ile faaliyet gösteren vakıf şirketleri ve finansman şirketlerinden oluşuyor.

20’den fazla ülkenin banka kuruluşlarının Türkiye temsilcilikleri bulunmaktadır.

Bu şirketlerden başvuru yapılarak, bankaların değerlendirme formatlarına göre kredi kullanımı sağlanabilir.

İhtiyaç kredisi veren özel kurumlar, Türk bankalarından kredi kullanamayan, kredi kartı borçları nedeniyle puanı düşük olan kişilerin tercih ettiği sistem seçeneklerinden biridir.

Kredi veren vakıflar ve yoksulluğu önleme için faaliyet gösteren çeşitli kuruluşlar finansal kuruluş olarak faaliyet göstermektedir.

Özel kredi kuruluşları, bankalar, finansal platformlar ve yurt dışı merkezleriyle Türkiye temsilciliklerinden hizmet sunan bankalar, gerekli evrakların temini ile bankasından hesap açtıran Türk vatandaşlarına da kredi olanağı sunmaktadır.

Türkiye de Kredi Veren Bankalar; 

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında Türk sermayeli ve yabancı sermayeli banka kuruluşları bulunuyor.

İng Bank, Garanti Bankası, Citibank, Bank Mellat gibi bankalar yurtdışı sermayeli yabancı bankalardır.

Kolay kredi veren bankalar kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar olarak değerlendirilmektedir.

En uygun kredi veren banka hangisi konusunda Türk ve yabancı bankaların faiz oranları vade süreleri ve kredi kullanım seçenekleri değerlendirilebilir.

Aktifbank, Fibabanka ve Burgan bank belgesiz, kefilsiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Yurt dışından Kredi Verenler; 

Yurt dışı kredi temini için Eximbank çeşitli seçenekler sunuyor.

Türkiye İhracat Bankası olarak devlet bankası statüsü ile kurulan Eximbak, ticari faaliyetler için kredi desteği sunan bankalar arasındadır.

Yurt dışı kredi veren kuruluşlar arasında ise Amerika bankalarından Arap bankalarında, Hollanda bankalarında İspanyol bankalarında dek pek çok seçenek yer almaktadır.

Yurt dışından kredi nasıl alınır konusunda bir danışmanlık şirketi ile görüşülmesi gerekir. Findeks notuna bakmayan ve farklı kredi değerlendireme sistemi bulunan bankaların prosedürleri için bir firma ile çalışarak doğrudan başvuru yapılabilir.

Ya da mevduat hesabı açtırarak ilk adımı atabilirsiniz.

Yurt dışı fon kredileri için Eximbank 50 bin dolara kadar ihracat kredisi veriyor.

Bank Mellat Kredi Başvurusu

Kurumsal- ticari bankacılık sistemi olarak faaliyet gösteren Bank Mellat, Türkiye temsilciliği ile ticari faaliyetler için kredi veren bankalar arasındadır.

Yabancı bankalardan kredi başvurusu için Döviz Kredisi, İskonto Kredisi, Ticari İşletme İhtiyaç Kredileri gibi seçenekler sunuyor.

Yurt dışından kredi verenler arasında Mellat, ticari gayri nakdi krediler sistemi için teminat mektubu, akreditif teyit kredisi gibi seçenekler sunuyor.

Ayrıca bireysel kredi çeşitleri de bulunuyor.

Schufa kredi, Almanya’da yaşayan Türkler için kolay kredi sağlayan bir bilgi bankası sistemidir.

Ülkemizdeki findeks sistemi gibi Schufa sistemi ile kişilerin finansal bilgilerinin depolandığı ve kredi kullanımlarında faydalı olan bir sistemdir.

Yabancı Banka Kredi Kartı Başvurusu; 

Bireysel kredi veren yabancı bankalar ve BDDK izni ile Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı bankalardan kredi kartı başvurusu yapılabiliyor.

Tüm bankalar kredi kartı başvurusu için banka şubelerinden ve telefon iletişim numaralarından doğrudan başvuru yapılabilir.

Bankaların resmi İnternet sayfalarında sunulan başvuru formlarını dolduran kişiler T.C kimlik numaraları ile hesap açtırma, banka kartı alma ve kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Yurt Dışından Bireysel Kredi Nasıl Alınır?

Yurt dışından kredi verenler arasında Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, İspanya, Çin, Japonya, Hollanda, Bahreyn, Almanya, İtalya, Amerika, Kore, Hindistan, Gürcistan, Macaristan, Kıbrıs ve İngiltere gibi pek çok ülkenin banka kuruluşları Türkiye’de temsilcilikleri bulunan ve bireysel kredi veren yabancı bankalar arasındadır.

Yurt dışı kredi temini için Eximbank kredi başvuruları veya istediğiniz ülkenin banka kuruluşlarına başvuru yapabilirsiniz.

Ticari ve kurumsal şekilde bankacılık hizmeti sunan bankalar ile bireysel bankacılık sistemi sunan bankalar, çeşitli prosedürleri sağlayan kişilere kredi olanağı sunmaktadır.

Fakat başvuru yaparken veya yurt dışı bankalarından kredi alırken, yurt dışından kredi dolandırıcılığı yaşanmaması için aracı kurumları iyi seçmek gereklidir.

Pek çok yabancı vatandaş Türk bankalarından kredi çekerken veya Türk vatandaşları yabancı bankalardan kredi çekerken, bu tür yöntemleri denemektedir.

Yurt dışı Kredi Temini

Yurt dışı kredi nasıl alınır, ne kadar kredi verilir, ödeme seçenekleri nelerdir gibi konular için Türkiye’de faaliyet gösteren 100’den fazla yabancı banka ile görüşme sağlanabilir.

Aracı kuruma gerek kalmadan banka müşterisi olarak kredi kullanımı ve yurt dışı fon kredileri alınabilir.

Yurtdışı kredi veren kuruluşlar ve BDDK izni ile temsilcilikleri bulunan yabancı ülke bankaları, kendi değerlendirme sistemlerine göre uygun şekilde kredi desteği sunmaktadır. Fakat banka prosedürlerinin iyi değerlendirilmesi, faiz ve vade sürelerinin analiz edilmesi gereklidir.

Yurtdışından kredi verenler arasında Bank Of Chına Limited, Dubaı İslamıc Bank, Abc İnternational Bank,Doha Bank, Banko Sabadell, Bsı Sa, Bnp Paribas, Mızuhi Corporate Bank, Efg bank, İng Bank gibi seçenekler bulunuyor.

Hemen her kıt’adan farklı ülkelerin banka temsilcilikleri bulunan Türkiye’de yabancı bankalara başvuru yaparak kredi kullanımı sağlanabilir. KKB kredi puanı düşük olanlar da düzenli gelir belgesi sunarak, yabancı bankalardan finansman desteği alabilirler.

Yabancı Bankalardan Kredi Almak

Bireysel kredi veren yabancı bankalar ve ticari kredi veren yabancı bankalar arasında Türk bankası zannedilen ve alışılagelmiş pek çok banka da bulunuyor.

Örneğin Garanti Bankası, İng, Citibank, Demirbank gibi bankalar yabancı bankalar arasında bulunuyor.

Denizbank, Finansbank, Burgan Bank, Alternatif Bank gibi bankalar Türkiye’de hizmet veren yabacı sermayeli bankalar arasındadır.

Yabancı bankalardan kredi başvurusu yapmak için online işlem sağlanabilir.

Tüm bankaların resmi web sayfaları üzerinden anında ve hızlı kredi seçenekleri değerlendirilebilir.

Türkiye’de kredi veren yabancı bankalar arasında tüm bankalar sunulmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalardan kredi kullanımları, kredi kartı talepleri yapılabilir.

Halka açık hisseli katılım bankaları, yabancı sermayeli bankalar veya ortak iştirak bankaları ile kredi veren yabancı kuruluşlar değerlendirilerek, kredi başvurusu ağlanabilir.

Finansman kuruluşları, vakıf platformları ve yabancı bankalar nispeten daha kolay prosedürler ile kredi vermektedir.

Faiz oranları, vade opsiyonları ve kredi kullanım olanakları, teminat ve istenen belgeler sağlanarak bireysel krediler ve ticari krediler kullanılabilir.

Danışman firmanın profesyonelliği ve güvenirliği en önemli faktördür.

Yurt dışından acil nakit ihtiyaçlarınız için hem bireysel, hem de şirketiniz için kredi almak istiyorsanız ve kurallara tam olarak hakim değilseniz, bu konuda size aracılık eden şirketlerle iletişime geçerek, destek almak, çok daha akıllıca bir hareket olacaktır.

Bu sayede, kredi reddi, kural ihlali gibi sıkıntılar ile karşılaşmamış olursunuz.